-
recambios del plc
-
Doblado piezas de Nevada
-
Módulo de ABB
-
PLC triple del ICS
-
plc de General Electric
-
Triconex DCS
-
Recambios de Honeywell
-
módulo del woodward
-
Emerson Epro
-
Módulos de Allen Bradley
-
Delta V DCS de Emerson
-
Piezas de Schneider Electric
-
piezas de foxboro
-
Ovación de Westinghouse
-
módulo de yokogawa
-
Módulo de Bachmann
-
PLC de Hima
-
módulo de Siemens
-
Módulo del BR
-
recambios de DCS
-
MEGT VBM
-
Venable Instruments
-
Rahmat¡Nuestro mejores proveedor y amigo Brown Luo, gracias por su servicio considerado! ¡Somos honor cooperar con una tan buena compañía! -
Linda VelichovaNosotros cooperamos con Sumset International Trading Co., Limited company muchos años. Ellos son nuestros buenos socios y siempre ofrecen el mejor precio y servicio amable! -
Mohammed KhanSumset International Trading Co., Limited Company es un socio confiable, importamos bienes de él. Recibiendo productos de buena calidad y servicio oportuno. Será nuestro colaborador de mucho tiempo!
DS200NATOG2A General Electric Mark V Speedtronic Voltage LCI Innovation Voltage Feedback Board
| Lugar de origen | EE.UU |
|---|---|
| Nombre de la marca | General Electric |
| Certificación | Certificate of Origin |
| Número de modelo | El número de unidades de carga |
| Cantidad de orden mínima | 1 pieza |
| Precio | $3500 |
| Detalles de empaquetado | Embalaje en caja original |
| Tiempo de entrega | 5-7 DÍAS |
| Condiciones de pago | T/T |
| Capacidad de la fuente | 1-99 unidades/3-5 días |
| Marca | electricidad general | Número de módulo | El número de unidades de carga |
|---|---|---|---|
| Catalogar | MARCA V | Precio de venta | - ¿Qué es eso? |
| Condición | en stock | Origen | EE.UU |
| Plazo de entrega | 3-5 días laborables | Garantía | 1 año |
| peso | 1KG |
The DS200NATOG2A NATO board is a Voltage Feedback Scaling Board designed for demanding industrial environments requiring high-precision voltage feedback control.
- Functional Acronym/Abbreviation: NATO
- Part-Specific Manual: GEI-100225
- Voltage Feedback Scaling Board
- Number of Resistors: 4
- Variant: G2
The core function of this item is to use a high-precision resistor network to attenuate high-voltage AC/DC signals from an SCR (thyristor rectifier) or IGBT bridge arm into low-voltage isolated feedback signals (typically 0-10 V DC) that the control system can process, thereby enabling the main control board to perform voltage closed-loop control and protection calculations.
The output signal from the circuit board is transmitted via five leads connected to a 20-pin ribbon connector. Additionally, several metal oxide varistors (MOVs) are included to prevent excessive output voltage in the event of a ribbon circuit break while input voltage is present. The load resistors required for operation are located on the included gate distribution board, not on the NATOG2A circuit board.
- Power Generation: Control systems for gas turbines and steam turbines
- Power Systems: Excitation and variable-frequency systems in power plants and substations
- Industrial Drives: High-power variable-frequency drives and DC speed control systems (such as the DC2000/FC2000 series)
- Process Industries: Process control in the petroleum, natural gas, chemical, paper, and mining industries
| Brand Name | General Electric |
| Model | DS200NATOG2A |
| Catalog | Mark V |
| Gross Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16cm x 12cm |
| Country of Origin | China |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $3500 |
| Warranty | 12 months |
| Processing Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
- ABB: AC800M/DSQC/Bailey INFI 90
- Bently Nevada: 3500/3300 system
- GE: IC693/IC695/IC697/IC698/IC200/IC660/IC670/IS200/DS200 series
- Honeywell: TDC 2000/TDC3000/TPS/Security systems
- Schneider: Quantum 140 series
- Siemens: MOORE/6ES5/6GK/6DD/6AR Series
- Woodward: 505/505E/9905/2301D-ST series
- Yokogawa: CS3000 system
- Allen-Bradley: 1747/1746/1761/1763/1762/1766/1764/1769/1768/1756/1789/1794/1771/1785 series
| DS200ACNAG1A | IS200AEADH1ACA |
| DS200ADGIH1A | IS200AEBMG1AFB |
| DS200ADG1H1AAA | IS200AEGIH1BBR2 |
| DS200ADGIH1AAA | IS200AEPAH1AFD |
| DS200BDAAG1A | IS200ATBAG1BAA1 |
| DS200CPCAG1A | IS200BAIAH1BEE |
| DS200CTBAG1A | IS200BICIH1ACA |
| DS200CTBAG1ACC | IS200BICIH1ADB |
| DS200CTBAG1ADD | IS200BICLH1AFD |
| DS200DACAG1ACD | IS200BICLH1AFF |
Available for immediate shipping via DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS from Xiamen port.

